Hospitaly Kft.

Innovációs képességünk

A Hospitaly Kft tulajdonosai és dolgozói döntően mérnöki végzettségű, termékorientált megoldásokban gondolkodó, kreatív, az ügyfelek és felhasználók magas szintű kiszolgálásában elkötelezett személyekből áll. Ennek megfelelően folyamatosan keressük az újabbnál újabb megoldásokat a gyorsan változó informatikai technológia világában, hogy mind cégünk, mind partnereink hatékonyan és eredményesen működhessenek. Az alábbi rövid válogatás fontosabb híreinkből erről tesz tanúbizonyságot.

2024 február

  • Bővülő kompetenciával az innovatív megoldások és a kutatás-fejlesztés felé

    Cégünk termékfejlesztéssel foglalkozó szakembergárdája magasan kvalifikált munkaerővel bővült egy innovatív pályázati lehetőség kapcsán. Részt veszünk a Kulturális és Innovációs Minisztérium (KIM) és az Nemzeti Kutatási Fejlesztési és Innovációs (NKFI) Alap támogatásával létrejött KDP-2023 pályázati programban, melynek keretében Dr. Bertalan Ádám gyógyszerészt, mint részmunkaidős dolgozót foglalkoztatjuk idén februártól. Új kollégánk főállásban a Mosonmagyaróvári Karolina Kórház-Rendelőintézet főgyógyszerésze – jelenleg doktorandusz hallgató a Semmelweis Egyetemen - és a Kooperatív Doktori Programban megvalósuló Doktori Hallgatói Ösztöndíj nyertese.

    Doktori disszertációjának témája egy innovatív termékünk továbbfejlesztési lehetőségéhez kapcsolódik, munkacíme: „Elektronikus lázlap rendszer fejlesztése innovatív orvosi és gyógyszerészi döntéstámogató megoldások integrálásával” /Projekt azonosítószáma: C2303041/ Alkalmazása nemcsak a fentnevezett informatikai megoldásunk fejlesztésére van pozitív hatással, de gyógyszerészettel, gyógyszereléssel kapcsolatos szervezési, szakértési munkák kapcsán is hasznosítjuk hozzáértését, valamint kutatás-fejlesztési projektekben való részvételünket is pozitívan mozdítja elő.

    Projekt időtartama: 2024.02.01.- 2027.08.31.

    Támogatás összege: 24 840 000 Ft

    „A 2023-2.1.2-KDP-2023-00016 SZÁMÚ PROJEKT A KULTURÁLIS ÉS INNOVÁCIÓS MINISZTÉRIUM NEMZETI KUTATÁSI FEJLESZTÉSI ÉS INNOVÁCIÓS ALAPBÓL NYÚJTOTT TÁMOGATÁSÁVAL, A KDP-2023 PÁLYÁZATI PROGRAM FINANSZÍROZÁSÁBAN VALÓSULT MEG.”

    Arculati elem

2023 október

  • Ismét léptünk egyet a Hospitaly Kft-nél a Mesterséges Intelligencia adta lehetőségek kihasználásban. 

    Akárcsak a korábbi innovációink esetében, most is a CoDe Kft-vel, illetve Seres Sándorral együttműködve készítettük el a medikai termékeinkbe ágyazott új funkciót.

    Az MI-vel való chat-elés lehetőséget ad az orvos számára a páciens elérhető dokumentumaiból a releváns és célzott információk gyors kinyerésére.

    Rövid bemutató a megoldásról:

2023 május

  • Elkészült a Hospitaly Kft és a CoDe Kft koprodukciójában egy Mesterséges Intelligenciát felhasználó, zárt forrásból táplálkozó GPT-4 alapú megoldás prototípusa. Az alkalmazás megnyitja a kaput a betegek szöveges, ún. pdf formátumban tárolt kórlapjainak orvos-szakmai felhasználásához.  

    A rendszer alapvető célja, hogy az előre meghatározott intézményi/vállalati dokumentációkra támaszkodva automatikusan tudjon válaszolni a felhasználói kérdésekre és problémákra.

    A program folyamatosan figyeli a beérkező információt kérő leveleket, és megtalálja a legmegfelelőbb válaszokat a tudás bázisban, majd elküldi azokat a kérdezőnek validálásra illetve felülvizsgálatra.

    A program alkalmazkodik a különböző nyelvekhez és nemzetközi környezetekhez is, és biztonságosan használható a felhőben vagy helyileg is. .

    Rövid bemutató a megoldásról:

2022

  • Biztonságosabb és magasabb szintű kórházi ellátás válik elérhetővé a klinikai gyógyszerészek munkáját is megkönnyítő, betegszintű gyógyszerelést megvalósító e-lázlap megoldásunk segítségével.  

    A projekt célkitűzése olyan mobil eszközökön alapuló megoldás kifejlesztése volt, mely megkönnyíti a betegellátást végző orvosok és ápolók adminisztrációs feladatainak jelenős részét és támogatja a gyógyszerterápiás team működését a rendelkezésre álló egészségügyi rekordok összegyűjtésével, kiértékelésével, annak strukturált megjelenítésével. 
    A Karolina Kórház – Rendelőintézet, a Petz Aladár Egyetemi Oktató Kórház, valamint Semmelweis Egyetem szakemberei segítségével, orvosi, ápolói és gyógyszerterápiás team bevonásával végzett e-lázlap megoldásunk fejlesztése és tesztelése befejeződött. Az EFOP-2.2.18-17-2017-00018 számú betegbiztonsági pályázat keretében megvalósított rendszer bevezetésében és tesztelésében a klinikai gyógyszerészek kulcsfontosságú szerepet játszottak. 
    A betegszintű gyógyszerelés specifikációját a mosonmagyaróvári Karolina Kórház főgyógyszerésze, Bertalan Ádám az informatikusokkal együtt úgy tervezte meg, hogy a Mosonmagyaróváron működő centralizált betegszintű gyógyszerelés és a különböző gyógyszerelő automatával rendelkező kórházak sajátos adminisztrációs igényeit is ki tudja elégíteni.

    A mobil eszközön is megtekinthető e-lázlap felület tartalmazza a betegszintű gyógyszerelés adminisztrációját, megfelelően áttekinthető és rugalmasan kezelhető formában. A terápiák áttekinthetősége mind a terápiatervezés szempontjából, mind a gyógyszerek kiszerelésénél kulcsfontosságú kérdés, ezért a táblázatszerű megjelenítést a papír alapon is alkalmazott gyógyszerelő lapok mintájára hoztuk létre.

    Hospitaly e-lázlap - gyógyszeres terápia áttekintése:

    Hospitaly e-lázlap - elrendelő lap:

    Hospitaly e-lázlap - laboreredmények:

2021

  • Az EESZT Információs Portálon lekérdezhetőek az EESZT kompatibilis rendszerek jegyzéke, amelyben mindkét termékünk - a Hospitaly medMátrix Integrált Egészségügyi Intézményi Rendszer és a Hospitaly InfoRend Integrált Egészségügyi Rendszer - megtalálható. Rendszereink egyaránt alkalmasak szinte valamennyi ellátási típusban a közfinanszírozott- és a magánegészségügyi szolgáltatók számára is.

2020

  • 2020. novemberében átadásra került a legújabb integrált alkalmazásunk, a szocMátrix elnevezésű Szociális Intézményi Rendszer. Az idős otthonok és a bentlakásos szociális intézmények folyamatainak támogatására és a kapcsolódó egészségügyi tevékenységek dokumentálásásra, az EESZT kapcsolat bonyolítására alkalmas megoldásunk tovább bővíti az egyébként is széles termék portfólinkat.

2019

  • Cégünk - szakmai együttműködési megállapodás keretében  - részt vett egy "Virtuális kutató szoba" elnevezésű projektben, amelyel egészségügyi adathalmazokból matematikusok bevonásával és Big Data módszertan segítségével klinikai hipotézisek vizsgálatát valósította meg. Bővebben a "www.kutatoszoba.hu" WEB lapon lehet olvasni a projekt eredményeiről.

2018

  • Ismét egy új termékkel bővült a Hospitaly Kft. amúgy is széles portfóliója. Elkészült a Praxisközösségek tevékenységét támogató speciális informatikai megoldásunk a "praxisMátrix" WEB alapú szoftverünk. A rendszer képes önállóan, vagy "felhő" szolgáltatásként is működni.

2017

2016

  • A tavaly bevezetett OnkoLogistic termékünk sikerei alapján kifejlesztettük a kardiológiai betegek betegút menedzselésre alkalmas rendszert. A CardioLogistic névre keresztelt webes, vékony klienses megoldásuk privát felhőben elhelyezett adatbázisszerveren tárolja az adatokat.
  • Elkészült legújabb termékünk, a foglalkozás-egészségügyi tevékenységet támogató "FESZmátrix" programunk. Megoldásunk képes önállóan, vagy a Hospitaly "medMátrix" Integrált Egészségügyi Intézményi rendszerünkbe ágyazva is működni. Az új rendszer egyik előnye, hogy több fogl. eü. orvos egyidejűleg is végezheti a tevékenységét.
  • Az Magyar Medikai Gyártók és Szolgáltatók Klasztere április 6-á együttműködési megállapodást kötött a győri Széchenyi István Egyetemmel a regionális innovációs kiállításon. Az együttműködés az orvos-műszaki mérnöki duális képzésben mutatja meg értékeit. A Hospitaly Kft. - mint a Mediklaszter tagja - is részt vett a rendezvényen, amiről egy sajtóvideó itt látható.
  • Közös fejlesztőmunka eredményeként üzembe helyeztük a Hospitaly "medMátrix" Interált Egészségügyi Intézményi Rendszerünk on-line betegfoglalást támogató modulját. A betegek így bármikor, bárhonnan közvetlenül bejelentkezhetnek a Foglaljorvost.hu-n keresztül orvosukhoz.
  • Felkerült a Microsoft Store-ba az év IKT innovációs díját 2012-ben elnyert iKórlap elnevezésű termékünk Windows 10-es verziója.

2015

  • Elkészült és bevezetésre került legújabb termékünk! Szoros együttműködésben egy megyei kórház és egy egyetem vezetésével valamint onkológiai szakembereikkel elkészítettünk egy regionális onkológiai betegút menedzselésre alkalmas rendszert. Az OnkoLogistic névre keresztelt webes, vékony klienses megoldásuk privát felhőben elhelyezett adatbázisszerveren tárolja az adatokat.

2014

  • Cégünk megvásárolta egyik konkurensét, a Synergon – Inforend Kft-t, így tovább nőtt termékpalettánk, kompetenciánk, piaci részesedésünk és országos lefedettségünk.
  • Egyetlen informatikai fejlesztő vállalkozásként - felvételt nyert a MediKlaszterbe, amelynek teljes neve: Magyar Medikai Gyártók és Szolgáltatók Klaszter - „Akkreditált Innovációs Klaszter”.

2013

  • Microsoft „No Time To W8” névre keresztelt alkalmazás pályázatán az egészség kategóriában cégünk iKórlap for W8 alkalmazása nyerte el az első díjat.

2012

  • Cégünk az „iKórlap” elnevezésű termékével elnyerte az Informatikai, Távközlési és Elektronikai Vállalkozások Szövetségétől „Az év IKT innovációja” díjat. Az alkalmazás segítségével az ellátás felgyorsul, a pontos és megbízható kórkép révén csökkennek a feleslegesen ismételt vizsgálatok, javul a gyógyítás hatásfoka. A háziorvosok jóval teljesebb információ alapján tervezhetik meg a betegek terápiáját, ami már rövid távon is gyorsabb, olcsóbb gyógyulást, jobb közérzetet biztosít mind a betegeknek, mind kevesebb költséget, hatékonyságot az államnak, azaz végső soron a közfinanszírozást viselő járulékfizetőknek.

2010

  • Cégünk nyerte el az Országos Vérellátó Szolgálat (OVSz) ún. Trace Line rendszeréhez kapcsolódó HIS rendszerek interfészeinek fejlesztését. Feladatunk volt az EGT-Norvég Finanszírozási Mechanizmusok által támogatott „Nyomon-követhetõség megteremtése a vérellátásban” című projekten belül az OVSz Trace Line elnevezésű szakmai rendszerének kiterjesztéseként a prototípus elkészítése valamint a kapcsolódó HIS rendszerek interfészeinek kifejlesztésében való közreműködés a megyei kórházak és az egyetemi klinikai tömbök számára.

2008

  • MENET2008 pályázat során megvalósításra került HOSPITALY web-es háziorvosi rendszer, amelynek során megtörtént az IKIR (Intézményközi Információs Rendszer) mintarendszer kiépítése és átadása, valamint a Dél- Dunántúli Régió Konzorciumához tartozó intézményiben annak használatba vétele.
  • Termékünk az Egészségbiztosítási Felügyelettől megszerezte az ún. „Gyógyszerrendeléshez használt szoftver” minősítést.

2007

  • Hospitaly Kft szakemberei sikeresen valósították meg egy Világbanki Projekt keretében Kazahsztán egészségbiztosítási rendszerének áttekintését, működési modell koncepciójának kidolgozását, a megvalósíthatóság vizsgálatát. („Kazakhstan Health Sector Technology Transfer Project – Health Management Information System”)
  • HEFOP 4.4 projekt keretében a fővállalkozó BT Magyarország Kft. cégünket bízta meg a WEB GP, azaz a WEB alapú háziorvosi rendszer kifejlesztésére a három elmaradott magyarországi régió csatlakozó háziorvosai számára.
  • Hospitaly rendszer a legteljesebb integrációt valósította meg a HEFOP 4.4 keretében bevezetett Intézményközi Információs Rendszer (IKIR) tekintetében.

2006

  • Elsőként teszteltük és készítettük el az OEP OJOTE – On Line Jogviszony és TAJ szám Ellenőrző rendszerének WEB service funkcióit.
  • Részt vettünk az európai NETC@RDS projekt keretében az Európai Elektronikus Egészségbiztosítási Kártya elfogadóhelyeinek kiépítésében és tesztelésében, részesei voltunk az OEP 3 megyére és 18 ezer állampolgárra kiterjedő Elektronikus TAJ kártya projektnek.

2004

  • Cégünk elnyerte a Sybase Certified Partner trófeát a Hospitaly Integrált Egészségügyi Rendszer fejlesztésében elért eredményei miatt.

2001

  • Fejlesztési eredményeink elismeréseként elnyertük a "Szoftverfejlesztés Compaq AlphaServer platformon Oracle fejlesztőeszközökkel" című pályázatot a Hospitaly termék átalakításával.